Fudbaleri Vojvodine remizirali su u Gornjem Milanovcu sa ekipom Radničkog 1923 rezultatom 2:2 u petom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Dvostruki strelac za Vojvodinu bio je Jusuf Bamidele u četvrtom i 23. minutu.

Radnički 1923: Milošević, Šerbečić, Gluščević (od 62. Mirčetić), Ćosić (od 76. Hasin), Ortiz (od 76. Evandro), Bevis, Simović (od 28. Zeljković), Ristić, Dadić, Vidosavljević, Aleksić.

Vojvodina: Rosić, Butean, Sičenje, Crnomarković, Lukas Baros, Petrović, U. Nikolić (od 86. Poletanović), Veličković (od 58. Radulović), Bamidele, Seri, Ivanović.

Voša je odlično otvorila meč pošto su gosti poveli iz prve šanse u četvrtom minutu. Uroš Nikolić je izveo odličan korner sa desne strane, a Bamidele bio najviši u skoku i sa peterca glavom pogađa pod prečku za 0:1.

Radnički je prvi put pripretio u devetom minutu, posle rikošeta u šesnaestercu, lopta se odbila do Ćosića, koji je gađao u dalji ugao, pogodio je Sičenjea u grudi, domaći su tražili penal, ali je situacija bila čista.

Domaći su nastavili da napadaju, a u 21. minutu veliku šansu imao je Ortiz koji je bio na pravom mestu posle centaršuta sa levog boka, glavom je gađao u prvi ugao, ali je na pravom mestu bio Rosić.

U 23. minutu Bamidele je postigao drugi pogodak za 0:2! Bamidele je prihvatio loptu na desnom boku, uneo je u sredinu i potom sa nekih 25 metara snažnim udarcem pogodio prvi ugao nemoćnog Miloševića.

Ponovo su domaći preuzeli inicijativu posle primljenog gola, a u 28. minutu veliku šansu propustio je Aleksić. Nakon centaršuta sa desnog boka, Aleksić je primio loptu na drugoj stativi, već je savladao Rosića, ali je sa gol linije intervenisao Butean. Odbijenu je pokušao makazicama da zahvati Ortiz, ali bezuspešno. Radnički je pripretio i minut kasnije, kada je Rosić odlično intervenisao i pokupio loptu u petercu.

Voša je u 38. minutu izvela novu dobru kontru koju je povukao Nikolić, lopta je u nastavku akcije stigla do Serija, koji je sa ivice šesnaesterca gađao preko gola.

Minut kasnije ponovo se istakao Rosić na drugoj strani, Gluščević je snažno šutirao sa distance, lopta je išla pod prečku, ali je golman Voše upisao petu intervenciju od početka utakmice.

Ali, nakon kornera u nastavku akcije, u 40. minutu, Ortiz smanjio vođstvo Vojvodine. Vidosavljević je centrirao, a Ortiz je dobio duel sa Ivanovićem i glavom savladao Rosića za 1:2.

Šanse su nastavile da se nižu, u 42. minutu Veličković je prihvatio pas od Serija, lažnjakom se oslobodio čuvara i potom sa nekih 15-16 metara gađao preko prečke.

Dva minuta kasnije Veličković je opet imao šansu, Nikolić i Seri su razmenili pasove, potom je lopta stigla do Veličkovića koji je ostao sam na 10 metara, ali je loše zahvatio loptu. Do odlaska na odmor, sa distance je pokušao i raspoloženi Nikolić, lopta je završila pored stative, baš kao i minut kasnije na drugoj strani, kada je Bevis prošao po levom boku i šutirao nekoliko centimetara pored gola.

Veličković je imao i prvu šansu u nastavku, Ivanović ga je proigrao, a Veličković iz teške pozicije gađao prvi ugao, Milošević je odbio u korner.

Radinčki je opet pretio preko Ortiza, koji je imao još jedan pokušaj glavom, ali neprecizan, a potom je i Aleksić ima novi šut bez opasnosti po Rosića.

Božidar Bandović je u 58. miuntu odlučio da napravi prvu promenu, povratnik Radulović zamenio je Veličkovića. Upravo je posle samo nekoliko minuta na terenu Radulović imao stopostotnu šansu, Seri ga je odlično proigrao, on je obišao golmana, ali je otišao previše iskosa i nije uspeo bolje da zahvati loptu da pogodi mrežu. Radulović je i desetak minuta kasnije imao novi pokušaj, iskosa sa leve strane gađao je pored stative.

U 81. minutu Voša je mogla da reši sve dileme oko pobednika, Bamidele je spojio Serija sa golom, ali je golman Milošević dobrom intervencijom sačuvao mrežu domaće ekipe.

Samo minut kasnije posle akcije Radničkog po desnoj strani i centaršuta, Butean je zakačio loptu rukom, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Vidosavljević i pogodio za 2:2.

U nadoknadi vremena Ivanović je propustio veliku šansu, posle odbitka i udarca Petrovića iz prekida, lopta je došla do napadača Vojvodine, ali je sa nekih 11-12 metara šutirao nespretno preko prečke.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina osvojila bod nakon poraza od Čukaričkog i TSC-a, a u narednom kolu u nedelju dočekuje Napredak.