Фудбалери Војводине ремизирали су у Горњем Милановцу са екипом Радничког 1923 резултатом 2:2 у петом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Двоструки стрелац за Војводину био је Јусуф Бамиделе у четвртом и 23. минуту.

Раднички 1923: Милошевић, Шербечић, Глушчевић (од 62. Мирчетић), Ћосић (од 76. Хасин), Ортиз (од 76. Евандро), Бевис, Симовић (од 28. Зељковић), Ристић, Дадић, Видосављевић, Алексић.

Војводина: Росић, Бутеан, Сичење, Црномарковић, Лукас Барос, Петровић, У. Николић (од 86. Полетановић), Величковић (од 58. Радуловић), Бамиделе, Сери, Ивановић.

Воша је одлично отворила меч пошто су гости повели из прве шансе у четвртом минуту. Урош Николић је извео одличан корнер са десне стране, а Бамиделе био највиши у скоку и са петерца главом погађа под пречку за 0:1.

Раднички је први пут припретио у деветом минуту, после рикошета у шеснаестерцу, лопта се одбила до Ћосића, који је гађао у даљи угао, погодио је Сичењеа у груди, домаћи су тражили пенал, али је ситуација била чиста.

Домаћи су наставили да нападају, а у 21. минуту велику шансу имао је Ортиз који је био на правом месту после центаршута са левог бока, главом је гађао у први угао, али је на правом месту био Росић.

У 23. минуту Бамиделе је постигао други погодак за 0:2! Бамиделе је прихватио лопту на десном боку, унео је у средину и потом са неких 25 метара снажним ударцем погодио први угао немоћног Милошевића.

Поново су домаћи преузели иницијативу после примљеног гола, а у 28. минуту велику шансу пропустио је Алексић. Након центаршута са десног бока, Алексић је примио лопту на другој стативи, већ је савладао Росића, али је са гол линије интервенисао Бутеан. Одбијену је покушао маказицама да захвати Ортиз, али безуспешно. Раднички је припретио и минут касније, када је Росић одлично интервенисао и покупио лопту у петерцу.

Воша је у 38. минуту извела нову добру контру коју је повукао Николић, лопта је у наставку акције стигла до Серија, који је са ивице шеснаестерца гађао преко гола.

Минут касније поново се истакао Росић на другој страни, Глушчевић је снажно шутирао са дистанце, лопта је ишла под пречку, али је голман Воше уписао пету интервенцију од почетка утакмице.

Али, након корнера у наставку акције, у 40. минуту, Ортиз смањио вођство Војводине. Видосављевић је центрирао, а Ортиз је добио дуел са Ивановићем и главом савладао Росића за 1:2.

Шансе су наставиле да се нижу, у 42. минуту Величковић је прихватио пас од Серија, лажњаком се ослободио чувара и потом са неких 15-16 метара гађао преко пречке.

Два минута касније Величковић је опет имао шансу, Николић и Сери су разменили пасове, потом је лопта стигла до Величковића који је остао сам на 10 метара, али је лоше захватио лопту. До одласка на одмор, са дистанце је покушао и расположени Николић, лопта је завршила поред стативе, баш као и минут касније на другој страни, када је Бевис прошао по левом боку и шутирао неколико центиметара поред гола.

Величковић је имао и прву шансу у наставку, Ивановић га је проиграо, а Величковић из тешке позиције гађао први угао, Милошевић је одбио у корнер.

Радинчки је опет претио преко Ортиза, који је имао још један покушај главом, али непрецизан, а потом је и Алексић има нови шут без опасности по Росића.

Божидар Бандовић је у 58. миунту одлучио да направи прву промену, повратник Радуловић заменио је Величковића. Управо је после само неколико минута на терену Радуловић имао стопостотну шансу, Сери га је одлично проиграо, он је обишао голмана, али је отишао превише искоса и није успео боље да захвати лопту да погоди мрежу. Радуловић је и десетак минута касније имао нови покушај, искоса са леве стране гађао је поред стативе.

У 81. минуту Воша је могла да реши све дилеме око победника, Бамиделе је спојио Серија са голом, али је голман Милошевић добром интервенцијом сачувао мрежу домаће екипе.

Само минут касније после акције Радничког по десној страни и центаршута, Бутеан је закачио лопту руком, а судија је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Видосављевић и погодио за 2:2.

У надокнади времена Ивановић је пропустио велику шансу, после одбитка и ударца Петровића из прекида, лопта је дошла до нападача Војводине, али је са неких 11-12 метара шутирао неспретно преко пречке.

До краја није било промене резултата, па је Војводина освојила бод након пораза од Чукаричког и ТСЦ-а, а у наредном колу у недељу дочекује Напредак.