Fudbaleri Vojvodine eliminisani su iz trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija posle penal serije – 2:4. Posle regularnih 90 i potom 120 minuta, rezultat je bio 1:0.

Strelac jedinog gola tokom regularnog dela susreta bio je Đorđe Crnomarković u 26. minutu. U penal seriji neprecizni su bili Lazar Nikolić i Mihailo Ivanović, dok su za Maribor pogađali  Mbina, Sudani, Repas i Vrhovec.

Vojvodina: Carević – Butean, Sičenje, Crnomarković, Lukas Baros – Petrović, Savićević, U. Nikolić (od 97. Veličković (od 119. Đorđević)) – Bamidele (od 66. L. Nikolić), Seri, Ivanović.

Maribor: Jug – Šivis, Vidmar, Karič, Mjelec – Ž. Repas (od 105. Vrhovec), J. Repas – Barišić (od 65. Boris), Iličić (od 36. Jakupović (od 91. Mbina)), Božić (od 65. Burle) – Beugre (od 46. Sudani).

Maribor je bio nešto organizovaniji u uvodnim minutima, gosti su imali dva opasna napada posle ubacivanja Jana Repasa kroz sredinu, ali je izostao bolji završni pas i udarac ka golu.

Voša je zaigrala nešto bolje posle uvodnih 10 minuta, kada su domaći prebacili težište igre bliže protivničkom golu. Prvi opasan udarac uputio je Savićević u 16. minutu, posle odložene lopte, uneo je u sredinu sa levog boka i pogodio prečku.

To je bio znak da Voša kreće u ofanzivu i pet minuta kasnije pao je i vodeći gol. Seri je prošao po levom boku, uneo u sredinu, iznudio faul u opasnoj zoni, potom i izveo odličan prekid, a Crnomarković je sa peterca skrenuo u dalji ugao za 1:0! Sudije su prvobitno signalizirale ofsajd poziciju, ali nakon pregledanih snimaka iz VAR sobe, glavni arbitar je pokazao na centar.

Maribor je bio blizu izjednačenja u 29. minutu kada je posle akcije po desnom boku Božić gađao prvi ugao sa 20 metara, ali je Carević odlično intervenisao.

Pet minuta kasnije istakao se i golman Maribora, Lukas Baros je prihvatio jednu izbijenu i sa nekih 25 metara snažno gađao pravo u Juga.

U 36. minutu Voša je imala dva pokušaja u jednom napadu preko Vukana Savićevića. Bamidele je ukrao loptu na sredini terena i poslao odličan pas za Savićevića koji je izašao sam na golmana, pokušao je da gađa pored njega, ali je ispred gola stigao defanzivac gostujuće ekipe. U nastavku akcije, Seri je ukrao loptu, proigrao Nikolića, koji je poslao povratnu na peterac, Savićević je naleteo i pogodio protivničkog igrača.

Voša je nastavila da napada, pritiska na polovini rivala, a u 42. minutu Ivanović je imao šansu, glavom je gađao preko prečke.

Do odlaska na odmor više nije bilo izrazitih prilika, Voša je bila bolja za taj jedan gol – 1:0.

Domaći su nastavili u sličnom ritmu i na startu drugog poluvremena, a prvi pokušaj imao je Njegoš Petrović sa distance, po zemlji, u golmana Juga.

Usledio je period velike borbe na sredini terena, na kojoj je Vojvodina igrala sve bolji presing i brzo preuzimala posed od rivala.

Božidar Bandović je odlučio da napravi prvu promenu u 66. minutu kada je Lazar Nikolić zamenio Bamidelea, dok je prethodno gostujući trener Ante Simundža već napravio četiri izmene.

Nakon perioda bez šansi, u 73. minutu Ivanović je konačno uspeo da pobegne odbrani i iskosa sa desne strane gađao u prvi ugao, golman Maribora je odbio u korner. Nakon udarca iz ugla Sičenje je bio najviši u skoku, gađao je preko prečke.

Ceo stadion opet je ustao na noge u 80. minutu kada je najpre Savićevićev pas umalo stigao do samog Serija koji je trčao ka golu, a potom je u nastavku akcije Ivanović gađao sa 16 metara, lopta je zakačila nekog i završila preko gola.

Maribor je najbolju šansu imao u 82. minutu kada je Burle uspeo da se namesti i sa nekih 12-13 metara gađa pored stative.

Voša je ponovo imala veliku priliku, u 85. minutu Seri je probio skroz do korner linije, centrirao na drugu stativu, a tamo je sačekao Uroš Nikolić i glavom bio zamalo neprecizan.

Petrović je u 89. minutu pokušao da iznenadi snažnim udarcem sa 40 metara, lopta je prohujala tik pored stative, što je bio čak 21. udarac „stare dame“ ka golu Maribora.

Samo minut kasnije, Voša je bila najbliža drugom golu, Lazar Nikolić je ukrao loptu na sredini i krenuo sam ka golu, kada je shvatio da je Ivanović u boljoj poziciji za udarac, pokušao je da ga proigra, ali je u poslednjem trenutku ispred njega ispucao defanzivac Maribora.

Do kraja regularnih 90 minuta Maribor je imao pokušaj preko Burlea, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio Carević, ali promene rezultata nije bilo pa se otišlo u produžetke.

Prvu šansu u produžecima imala je Voša, Lazar Nikolić je primio odbijenu posle kornera i snažnim udarcem gađao u gornji levi ugao, lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.

Prilike su nastavile da se nižu pred golom Maribora, u 103. minutu Veličković je odigrao dupli pas sa Ivanovićem i potom šutirao preko gola.

U poslednjem napadu prvog produžetka i Seri je uhvatio jedan volej, pravo u golmana Juga, bio je ovo čak 23. pokušaj „stare dame“ ka protivničkom golu.

U drugom nije bilo toliko prilika, Voša je pritisnula Maribor i igrala na polovini rivala, kružila, pokušavala, ali su izostali konkretniji udarci u završnici.

U 118. minutu Seri je izveo prekid sa desnog boka, Veličković je pokušao glavom, opet nedovoljno snažno da savlada Juga.

Minut kasnije Lazar Niković je odlično probio po desnom boku, stigao je pred sam gol, iskosa sa desne strane gađao je u prvi ugao, Jug je upisao novu odbranu i to je bila poslednja šansa u regularnih 120 minuta.

Penal serija:

1. Petrović pogađa u desni ugao, Mbina je takođe precizan – 1:1
2. Savićević u isto mesto kao i Petrović, Sudani po sredini – 2:2
3. Jug čita Nikolićev udarac takođe u desni ugao, Repas snažno u levi ugao – 2:3
4. Ivanovićev šut hvata Jug, Vrhovec pogađa pod prečku – 2:4