Фудбалери Војводине елиминисани су из трећег кола квалификација за Лигу конференција после пенал серије – 2:4. После регуларних 90 и потом 120 минута, резултат је био 1:0.

Стрелац јединог гола током регуларног дела сусрета био је Ђорђе Црномарковић у 26. минуту. У пенал серији непрецизни су били Лазар Николић и Михаило Ивановић, док су за Марибор погађали  Мбина, Судани, Репас и Врховец.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Царевић – Бутеан, Сичење, Црномарковић, Лукас Барос – Петровић, Савићевић, У. Николић (од 97. Величковић (од 119. Ђорђевић)) – Бамиделе (од 66. Л. Николић), Сери, Ивановић.

Марибор: Југ – Шивис, Видмар, Карич, Мјелец – Ж. Репас (од 105. Врховец), Ј. Репас – Баришић (од 65. Борис), Иличић (од 36. Јакуповић (од 91. Мбина)), Божић (од 65. Бурле) – Беугре (од 46. Судани).

Марибор је био нешто организованији у уводним минутима, гости су имали два опасна напада после убацивања Јана Репаса кроз средину, али је изостао бољи завршни пас и ударац ка голу.

Воша је заиграла нешто боље после уводних 10 минута, када су домаћи пребацили тежиште игре ближе противничком голу. Први опасан ударац упутио је Савићевић у 16. минуту, после одложене лопте, унео је у средину са левог бока и погодио пречку.

То је био знак да Воша креће у офанзиву и пет минута касније пао је и водећи гол. Сери је прошао по левом боку, унео у средину, изнудио фаул у опасној зони, потом и извео одличан прекид, а Црномарковић је са петерца скренуо у даљи угао за 1:0! Судије су првобитно сигнализирале офсајд позицију, али након прегледаних снимака из ВАР собе, главни арбитар је показао на центар.

Марибор је био близу изједначења у 29. минуту када је после акције по десном боку Божић гађао први угао са 20 метара, али је Царевић одлично интервенисао.

Пет минута касније истакао се и голман Марибора, Лукас Барос је прихватио једну избијену и са неких 25 метара снажно гађао право у Југа.

У 36. минуту Воша је имала два покушаја у једном нападу преко Вукана Савићевића. Бамиделе је украо лопту на средини терена и послао одличан пас за Савићевића који је изашао сам на голмана, покушао је да гађа поред њега, али је испред гола стигао дефанзивац гостујуће екипе. У наставку акције, Сери је украо лопту, проиграо Николића, који је послао повратну на петерац, Савићевић је налетео и погодио противничког играча.

Воша је наставила да напада, притиска на половини ривала, а у 42. минуту Ивановић је имао шансу, главом је гађао преко пречке.

До одласка на одмор више није било изразитих прилика, Воша је била боља за тај један гол – 1:0.

Домаћи су наставили у сличном ритму и на старту другог полувремена, а први покушај имао је Његош Петровић са дистанце, по земљи, у голмана Југа.

Уследио је период велике борбе на средини терена, на којој је Војводина играла све бољи пресинг и брзо преузимала посед од ривала.

Божидар Бандовић је одлучио да направи прву промену у 66. минуту када је Лазар Николић заменио Бамиделеа, док је претходно гостујући тренер Анте Симунџа већ направио четири измене.

Након периода без шанси, у 73. минуту Ивановић је коначно успео да побегне одбрани и искоса са десне стране гађао у први угао, голман Марибора је одбио у корнер. Након ударца из угла Сичење је био највиши у скоку, гађао је преко пречке.

Цео стадион опет је устао на ноге у 80. минуту када је најпре Савићевићев пас умало стигао до самог Серија који је трчао ка голу, а потом је у наставку акције Ивановић гађао са 16 метара, лопта је закачила неког и завршила преко гола.

Марибор је најбољу шансу имао у 82. минуту када је Бурле успео да се намести и са неких 12-13 метара гађа поред стативе.

Воша је поново имала велику прилику, у 85. минуту Сери је пробио скроз до корнер линије, центрирао на другу стативу, а тамо је сачекао Урош Николић и главом био замало непрецизан.

Петровић је у 89. минуту покушао да изненади снажним ударцем са 40 метара, лопта је прохујала тик поред стативе, што је био чак 21. ударац „старе даме“ ка голу Марибора.

Само минут касније, Воша је била најближа другом голу, Лазар Николић је украо лопту на средини и кренуо сам ка голу, када је схватио да је Ивановић у бољој позицији за ударац, покушао је да га проигра, али је у последњем тренутку испред њега испуцао дефанзивац Марибора.

До краја регуларних 90 минута Марибор је имао покушај преко Бурлеа, чији је ударац са ивице шеснаестерца зауставио Царевић, али промене резултата није било па се отишло у продужетке.

Прву шансу у продужецима имала је Воша, Лазар Николић је примио одбијену после корнера и снажним ударцем гађао у горњи леви угао, лопта је прошла неколико центиметара поред стативе.

Прилике су наставиле да се нижу пред голом Марибора, у 103. минуту Величковић је одиграо дупли пас са Ивановићем и потом шутирао преко гола.

У последњем нападу првог продужетка и Сери је ухватио један волеј, право у голмана Југа, био је ово чак 23. покушај „старе даме“ ка противничком голу.

У другом није било толико прилика, Воша је притиснула Марибор и играла на половини ривала, кружила, покушавала, али су изостали конкретнији ударци у завршници.

У 118. минуту Сери је извео прекид са десног бока, Величковић је покушао главом, опет недовољно снажно да савлада Југа.

Минут касније Лазар Никовић је одлично пробио по десном боку, стигао је пред сам гол, искоса са десне стране гађао је у први угао, Југ је уписао нову одбрану и то је била последња шанса у регуларних 120 минута.

Пенал серија:

1. Петровић погађа у десни угао, Мбина је такође прецизан – 1:1
2. Савићевић у исто место као и Петровић, Судани по средини – 2:2
3. Југ чита Николићев ударац такође у десни угао, Репас снажно у леви угао – 2:3
4. Ивановићев шут хвата Југ, Врховец погађа под пречку – 2:4