Fudbaleri Vojvodine poraženi su na Gasprom areni od ekipe Zenita rezultatom 4:1 u prijateljskom susretu u Sankt Peterburgu.

Strelac jedinog gola za Vojvodinu bio je Đorđe Crnomarković u 25. minutu.

Zenit: Adamov, Gorškov, Čistjakov, Nino, Mantuan, Barios, Klaudinjo, Artur, Pedro, Erokin, Sobolev. U drugom poluvremenu ušli su: Vendel, Rodrigao, Lusijano, Bjarzov, Santos, Ahmetov, Černov, Muškarin, Obonin, Ivanov.

Vojvodina: Rosić (od 46. Gočmanac), Butean (od 81. Tanjga), Medojević (od 88. Bukinac), Crnomarković, Nikolić, Lukas Baros (od 46. Đorđević), Petrović (od 71. Popović), Savićević (od 88. Butraković), Kokanović (od 64. Mladenović), Ranđelović (od 64. Depu), Bamidele (od 81. Sukačev).

Novi trener Vojvodine Nenad Lalatović odlučio je da zaigra u nešto drugačijoj formaciji, u odsustvu Seida Koraća i Kolinsa Sičendžea, u poslednjoj liniji igrao je Medojević, uz Buteana i Crnomarkovića, dok su bočne pozicije zauzeli Lazar Nikolić i Lukas Baros.

Zenit je imao prvu šansu, u uvodnim minutima, Artur je gađao iskosa sa desne strane, lopta je prošla pored stative.

U devetom minutu, ruski tim je poveo, Sobolev je pobegao odbrani Vojvodine, a iako se na usporenom snimku jasno videlo da je bio u nedozvoljenoj poziciji, na ovoj utakmici nije bio VAR, a pomoćni sudija nije ništa signalizirao, te je napadač Zenita rutinski rešio situaciju jedan na jedan sa Rosićem.

Voša je uzvratila u 25. minutu kada je posle kornera sa leve strane, Crnomarković je bio najviši u skoku i glavom je izjednačio na 1:1.

Do odlaska na odmor Zenit je uspeo da dođe do novog vođstva, u 39. minutu, domaći su izveli zaista lepu akciju po desnom boku, a nakon duplog pasa, Mantuan je asistirao za Soboleva u petercu za 2:1.

U nadoknadi vremena, domaći su stigli do trećeg gola, Sobolev je posle dva gola upisao efektnu asistenciju petom za Muantuana koji je ušao u šesnaesterac i pogodio dalji ugao po zemlji za 3:1.

Zenit je krenuo silovito i na startu drugog poluvremena, pošto je u 48. minutu Sobolev je ponovo maestralno asistirao za Lusijana koji je izašao sam na Gočmanca i pogodio dalji ugao uz samu stativu za 4:1.

Usledio je nešto mirniji period u kom su treneri odlučili da pruže šansu brojnim igračima sa klupe, a Nenad Lalatović je uveo Gočmanca i Đorđevića na poluvremenu, a potom i Depua i Mladenovića. Voša je pokušavala da pronađe prostor na protivničkoj polovini, ali teško je dolazila do pravih prilika. Sredinom drugog poluvremena upravo je Depu gađao uskosa sa leve strane, ali pravo u golmana Zenita.

Do kraja nije bilo promene rezultata, a Vojvodina se u nedelju vraća u Novi Sad i nastavlja pripreme za predstojeći prvenstveni duel sa Jedinstvom sa Uba.