Фудбалери Војводине победили су Младост из Лучана резултатом 3:2 у трећој и последњој контролној утакмици на припремама на Златибору.

По договору између клубова, Воша и Младост су данас одиграле два пута по 70 минута, а стрелци за „стару даму“ били су Марко Величковић, Петар Сукачев и Урош Николић.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Кораћ, Црномарковић, Ђорђевић, Петровић, Полетановић, Радуловић, Величкови, Сери, Ивановић.

Других 70 минута: Росић, Бутеан, Јеличић, Дробњак, Лукас Барос, Савићевић, Поповић, Сукачев, Николић, Вукановић, Вукић.

Младост: Стаменковић, Алемпијевић, Бојић, Дивац, Варјачић, Лековић, Пејовић, Удовичић, Цветиновић, Јакубу, Љубомирац. У игру са клупе ушли су Самчовић, Бонџулић, Тумбасевић, Прибаковић, Фрајдеј, Ендиај, Жунић.

Тим из Лучана повео је већ у петом минуту када је Јакубу побегао одбрани Војводине и потом боцнуо преко Царевића и од стативе погодио за 0:1.

Воша је након лошег старта, преузела иницијативу, Петровић је имао један покушај са дистанце, потом је и Сери упутио добар и оштар центаршут кроз петерац, али није било завршног ударца.

Први покушај у оквир гола имао је Ивановић у 32. минуту, када је искоса са леве стране гађао право у голмана Стаменковића. До одласка на одмор, Петровић је још једном гађао са дистанце, опет је на месту био Стаменковић.

Младост је прва припретила и на старту другог полувремена, поново се Јакубу нашао у опасној позицији, али је овај пут шутирао са неколико метара далеко преко гола.

У 56. минуту Воша је стигла до изједначења, а стрелац је био новајлија Марко Величковић. Сери је послао повратни пас, а на правом месту био је Величковић који је погодио сам доњи десни угао за 1:1. Два минута касније исти играч је покушао са неких 20 метара, али је овај пут Стаменковић био на правом месту.

Воша је наставила да напада и у 62. минуту најближа је била преокрету. Сери је после дуплог паса са Величковићем покушао да лобује Стаменковића, али је у последњем тренутку са гол линије лопту избацио дефанзивац Младости.

Након тога, по договору, после 70 минута игре, тренери су комплетно променили тимове, а за Војводину су у других 70 минута играли:

Воша је наставила да напада, а прве шансе имали су Вукановић и Вукић, који нису били довољно прецизни. Најбољу шансу имао је Савићевић, који је у 91. минуту левом ногом гађао преко гола са неких десетак метара.

Младост је веома тешко долазила до опасне зоне, па практично Росић није имао много посла.

У 108. минуту Војводина је заслужено преокренула, Петар Сукачев је одрадио све, украо је лопту одбрани Младости испред шеснаестерца, потом сам изградио себи позицију за шут и погодио доњи леви угао за 2:1.

У 113. минуту Стефан Вукић је лепо гађао са велике удаљености, лопта је прошла замало поред стативе. У финишу утакмице Сукачев је могао да постигне и други гол, Воша је украла лопту пред голом, Сукачев је шутирао под пречку, али је голман Младости сачувао мрежу.

У 132. минуту Воша је решила све дилеме око победника, пошто је трећи гол постигао Николић за недостижних 3:1.

У 137. минуту Младост је постигла други гол, Ендај је изнудио једанаестерац, а потом га и реализовао за коначних 3:2.

Након ове утакмице, експедиција „старе даме“ враћа се у Нови Сад, где ће одрадити и последњу фазу припрема пред старт сезоне и утакмицу против Текстилца, која је на програму 20. јула.