Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Спартака резултатом 4:0 у 11. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Голове за Војводину постигли су Јусуф Бамиделе у шестом из пенала и потом Кејлеб Сери у 39. и 59. и Драган Кокановић у 73. минуту.

Спартак: Вулић, Пријовић, Керкез, Мијаиловић, Виторовић, Кајки (од 83. Мијић), Лукић (од 46. Коларић), Бабић, Томовић (од 46. Дунђерски), Бијеловић (од 63. Енвокебија), Тодорски.

Војводина: Гочманац, Бутеан, Кораћ, Сиченџе (од 86. Тањга), Лукас Барос (од 46. Ђорђевић), Медојевић (од 67. Величковић), Петровић, Савићевић, Кокановић (од 74. Ранђеловић), Сери, Бамиделе (од 67. Депу).

Воша је повела већ у уводним минутима и то из пенала голом Јусуфе Бамиделеа. Претходно је у четвртом минуту Сери прошао по левом боку, ушао у шеснаестерац, а Кајки га је оборио и судија је показао на белу тачку. Бамиделе је наместио лопту и гађао у десни угао за 0:1.

Спартак је узвратио после примљеног гола, прву велику шансу имао је Томовић, који је након Бијеловићевог паса шутирао из пет метара, а Гочманац је уписао прву интервенцију.

Воша је нову шансу имала у 15. минуту, поново је Сери прошао опет по левом боку, ушао у шеснаестерац, желео је проигра усамљеног Бамиделеа, али је изблокиран.

У 26. минуту домаћи су остали са играчем мање, пошто је директан црвени картон зарадио Пријовић. Он је оштрим стартом оборио Кокановића, а након интервенције из ВАР собе главни судија је уместо жутог, показао црвени картон левом беку Спартака.

Бројачну предност Војводина је искористила у 39. минуту, када је Сери извео нову бравуру, после типичног соло продора по левом боку и уласка у средину, гађао је даљи угао и уз саму стативу погодио за 0:2.

Воша је имала прву шансу и на старту другог полувремена, у 55. минуту Кокановић је опробао ударац са дистанце, голман Вулић је избио лопту у корнер. Три минута касније, Ђорђевић је центрирао са левог бока, Бамиделе је гађао главом, Вулић је сачувао своју мрежу.

А онда, минут и по касније, Сери је извео најлепшу соло акцију и постигао најлепши гол у дресу Војводине. Спустио се са десне стране кроз читав шеснаестерац, прошао своје чуваре и потом послао лопту у сам горњи леви угао за 0:3.

Воша се ту није зауставила, у 73. минуту Кокановић је постигао свој првенац у дресу „старе даме“. Ђорђевић је центрирао са левог бока на другу стативу, а Кокановић ухватио волеј из прве за 0:4.

Последње узбуђење десило се у 87. минуту пред голом Војводине, када је Мијаиловић после акције из прекида, остао сам на другој стативи, са пет метара гађао је поред стативе.

Воша је до краја чувала лопту, играла сигурно и није дозволила ривалу да дође до опасне зоне, те је тако сачувала убедљиву предност за важну победу после ремија са Радничким и пораза од Новог Пазара.

Сада следује репрезентативна пауза, а након тога, Војводина гостује Јединству са Уба.