Fudbaleri Vojvodine poraženi su u Novom Pazaru sa 3:1 u okviru 11. kola Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini strelac za Vojvodinu bio je Aleksa Vukanović u 82. minutu.

Ekipe su nastupale u sledećim sastavima:

Novi Pazar: Mirković, Lazić, Azemović, Sise, Floro, Ergelaš (od 80. Šćepović), Čirjak, Milojević (od 64. Azemović) , Bogdanovski (od 64. Adešina), Ljajić (od 80. Suma), Golijanin (od 32. Karaklajić).

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 59, Jeličić), Rosić, Crnomarković (od 46. Kembel), Bukinac, Milosavljević, Indio, Radulović (75. Butraković), Zukić, Malbašić (od 82. Vukić), Ivanović  (od 59. Vukanović).

Prvu ozbiljniju situaciju, Vojvodina je kreirala u trećem minutu kada je zahvaljujući pritisku ekipa Ranka Popovića došla do poseda. Filip Malbašić je povukao i poslao prejak pas za Andriju Radulovića koji se lepo ubacivao, ali nije dobio upotrebljivu loptu. Na drugoj strani, Adem Ljajić je pokušao da savlada Carevića, ali to nije bio precizan udarac. Voša je imala solidnu situaciju i u devetom minutu kada je posle kornera Andrije Radulovića, glavom pokušao Đorđe Crnomarković.

Nekoliko trenutaka kasnije, zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren od strane domaćih navijača, utakmica je, od strane arbitra Srđana Jovanovića, prekinuta u osmom minutu. Oko sat vremena trajala je pauza, da bi Jovanović označio nastavak susreta. Igrao se 14. minut kada je Radulović sa levog boka tražio Malbašića u srcu šesnaesterca, ali kako on nije uspeo dobro da zahvati loptu ona se našla na drugoj stativi kod Mihaila Ivanovića čiji udarac ipak završava u naručju golmana Mirkovića.

Naredni izazov za Mirkovića dogodio se u 25. minutu kada je Milosavljević snažno šutirao sa oko 25 metara, da bi ona na putu ka golu zakačila Sisea i umalo prevarila golmana Novog Pazara. Do kraja prvog poluvremena, Novi Pazar je pripretio preko akcije u kojoj su učestvovali Ljajić, Bogdanovski i Ergelaš, ali Carević se nije suočio za većim problemom.

Na početku drugog poluvremena, Popović je u igru uveo Normana Kembela umesto Crnomarkovića na čije se mesto spustio Indio, dok je Kembel delovao po levom krilu gde je najagilniji. Iako je Vojvodina bila konkretnija u tim trenucima, Novi Pazar je ipak bio taj koji je u 56. minutu stigao do vođstva preko snažnog i preciznog udarca Flora iskosa sa leve strane.

Na terenu su se za Novosađane našli još i Aleksa Vukanović i Igor Jeličić uz želju Popovića da unese dodatnu energiju u ekipu. Trener Voše je u poslednjih 15 minuta šansu dao i momku koji ima tek 17 godina Mihajlu Butrakoviću. Tada je Novi Pazar još jednom pripretio, ali je Carević ostavio svoj tim u igri. No, to nije mogao da učini u 77. minutu kada mu je, takođe Karaklajić, postigao pogodak uz dosta sreće jer je njegov udarac pogodio India i promenio pravac za 2:0.

Krenula je Vojvodina na sve ili ništa i to je donelo nadu. Mladi Butraković je bio odličan u duelu, prodoran, centrirao je ka Vukanoviću koji uz malo sreće dolazi do lopte i pogađa u 82. minutu za 2:1. Ipak, vrlo brzo Adešina dobija pas u prostor i istrčava sam na Carevića koji ovog puta nije imao nikakve šanse za konačnih 3:1 u 85. minutu.

Serija od dve pobede Voše se završila, a nakon reprezentativne pauze, 21. oktobra, Vojvodina na „Karađorđu“ dočekuje Radnik iz Surdulice.