Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom renoviranom terenu „Karađorđa“ ekipu Železničara rezultatom 2:0 u osmom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Njegoš Petrović u devetom i Kejleba Serija u 43. minutu.

Vojvodina: Rosić, Butean (od 72. L. Nikolić), Korać (od 46. Sičendže), Crnomarković, Lukas Baros, Poletanović, Petrović, Radulović (od 38. Kokanović), Bamidele (od 72. Depu), Seri, Veličković (od 64. Mladenović).

Železničar: Popović, Stojanović, Milunović, Milikić, Jusif (od 70. Balaž), Mitrović, Knežević (od 54. Sanogo), Eze (od 70. Lokosa), Jevremović (od 63. Jovanović), Pirgić (od 54. Grgić), Romanić.

Voša je povela već u devetom minutu golom Njegoša Petrovića. Prethodno je Lukas Baros proigrao Radulovića, kojeg je klizećim startom oborio Milunović, a sudija Trifković je pokazao na belu tačku. Petrovićev udarac odbranio je Popović, ali je kapiten Voše naleteo na odbijenu loptu i pogodio za 1:0.

Železničar je uzvratio u 15. minutu kada je sa ivice šesnaesterca Eze pogodio prečku. Nakon toga, usledio je period bez izrazitih prilika, a u 38. minutu Nemanja Krtolica bio je primoran da napravi prvu promenu, pošto je povređenog Radulovića zamenio povratnik Dragan Kokanović.

Nekoliko minuta kasnije, Voša je uspela da dođe do drugog gola. U 43. minutu, Veličković je proigrao Bamidelea na desnom boku, a ovaj ugledao Serija na drugoj stativi, pronašao ga pravo na glavu za 2:0.

Do odlaska na odmor, Železničar je pripretio opet preko Ezea, čiji je udarac sa 20 metara zaustavio Rosić.

Voša je imala prvu šansu u nastavku, Seri se umalo revanširao Bamideleu asistencijom. Seri je izveo korner sa desne strane, Bamidele je bio najviši u petercu, ali je glavom gađao pored stative.

U 64. minutu Krtolica je odlučio da osveži vezni red, u igru je ušao novajlija Marko Mladenovića umesto Veličkovića, a minut kasnije „stara dama“ je imala dobru šansu, posle Serijevog prekida i gužve u šesnaestercu Bamidele je umesto da šutira pokušao da odloži povratnu u peterac.

U 72. minutu Krtolica je uveo još jednog novajliju, Depu je zamenio Bamidelea, dok je Lazar Nikolić ušao umesto povređenog Buteana.

Voša je i dalje igrala oprezno, držala je rivala daleko od opasne zove i čuvala dva gola prednosti, verovatno i zbog toga što ekipa pamti prošli duel sa ovim timom kada je posle 2:0, na kraju rezultat bio – 2:2.

„Stara dama“ je danas do kraja igrala odgovorno, bez opuštanja, a u 80. minutu upravo je Depu mogao da postigne gol posle dodavanja Mladenovića. Posle centaršuta sa levog boka, Mladenović je sa peterca proigrao Depua koji je iz neposredne blizine gađao pored gola.

U 87. minutu zablistao je golman Rosić koji je u jednom napadu upisao dve maestralne odbrane, prvo je zaustavio udarac Jovanovića, a potom paradom i još teži pokušaj Grgića.

Voša je do kraja sačuvala prednost, promene rezultata nije bilo, pa je „stara dama“ upisala prvu pobedu još od one u prvom kolu protiv Tekstilca.

U narednom kolu Voša gostuje ekipi IMT-a u nedelju, 22. septembra u 19 časova.