Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima, na stadionu „Lagator“ ekipu IMT-a rezultatom 3:0 u devetom kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Dvostruki strelac za Vojvodinu bio je Kejleb Seri u 52. i 69. minutu, dok je Poletanović pogodio iz penala u 65.

IMT: Vukliš, Spremo (od 56. Glišić) Batis, Popović, Bastaja, Stevanović (od 68. Lebi), Krstović (od 46. Luković), Zulfić (od 85. Bilaps), Kourt, Bonet, Krstić.

Vojvodina: Rosić, Butean, Korać, Sičendže, Đorđević, Petrović (od 84. Medojević), Kokanović (od 56. Veličković), Savićević (od 56. Poletanović), Radulović (od 73. Sukačev), Bamidele (od 73. Depu), Seri.

Voša je od početka bila bolja ekipa, stvarala je više prilika, a prvu je imao Korać. U 13. minutu posle kornera sa desne strane, glavom je gađao po sredini, na mestu je bio golman Vukliš.

I u 32. minutu Korać je imao novu šansu posle kornera, ovaj put sa desne strane, pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa.

U finišu prvog poluvremena Voša je povezala nekoliko dobrih napada. Prvo je Seri poslao Bamideleu loptu u prostor, on je imao situaciju dva na jedan, ali nije dobro proigrao Radulovića na drugoj strani.

Odmah nakon toga i Seri je iskosa sa leve strane pokušao da iznenadi golmana, ali je Vukliš dobro intervenisao.

Što Vojvodina nije uspela u prvom, jeste u drugom poluvremenu i to čak tri puta u razmaku od 15 minuta.

IMT jeste prvi pripretio, najbolje od početka utakmice, pošto je Stevanović sa distance stavio Rosića na muke, ali je golman sačuvao mrežu.

U 52. minutu, Voša je uspela da dođe do prednosti, Bamidele je uputio sjajan pas, Seri je izašao sam na golmana i rutinski gađao pored njega za 0:1.

Deset minuta kasnije, Bamidele je šutirao, njegov čuvar je rukom izblokirao njegov udarac, a posle asistencije iz VAR sobe, sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Poletanović koji je gađao u donji levi ugao za 0:2.

Sve je bilo gotovo u 69. minutu kada je Rosić izbacio loptu, Seri je opet odlučio da krene u solo akciju, oslobodio se dvojice čuvara i potom preciznim udarcem opet savladao Vukliša za nedostižnih 0:3!

Nemanja Krtolica je potom odlučio da pruži šansu Petru Sukačevu, a sa njim je ušao i novajlija Depu, a izašli su Radulović i Bamidele.

Prednost Vojvodine mogao je da poveća Veličković, čiji je udarac sa 10 metara zaustavio Vukliš, pa promene rezultata više nije bilo.

U narednom kolu Vojvodina dočekuje Radnički, a taj meč na programu je u subotu u 20 časova na stadionu „Karađorđe“.