Fudbaleri Vojvodine izgubili su od ekipe Veleža rezultatom 1:2 u drugom kolu Kupa prijateljstva.

Vojvodina je povela golom Peranovića, koji je u 49. minutu realizovao sjajnu akciju svoje ekipe preciznim udarcem sa desetak metara.

Ali, Velež je uspeo da preokrene u finišu utakmice. U 59. minutu Milak je pokupio jednu odbijenu loptu i savladao Stefanovića za 1:1.

U 75. minutu Velež je uspeo da dođe do preokreta i pobede kada je Đuliman iz teške pozicije, posle centaršuta sa levog boka, glavom postavio konačnih 1:2.

Vojvodina i Velež sada imaju po tri boda, dok je Rijeka bez bodova. Konačan plasman grupe B biti poznat nakon duela Velež – Rijeka koji je na programu u četvrtak u 13 časova.

Vojvodina: Stefanović, Skorupan, Aleksić, Mićunović, Pavlović, Božičić, Pejović, Stojanović, Davkovski, Dokić, Nikolić. Rezerve: Matić, Velicki, Borovina, Stanišić, Peranović, Prodanović, Pilić, Ninković.

Velež: Spahija, Juklo, Gosto, Jogunović, Mehić, Muzurović, Milak, Puce, Džaferbegović, Halilagić, Đuliman. Rezerve: Pajić, Pandur, Džinović, Zeković, Zekić, Bešić, Karadža, Kulagić.