Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa prijateljstva pošto su danas u četvrtfinalu izgubili od Crvene zvezde rezultatom 3:2.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč, pošto je u osmom minutu Storebra uspeo da matira Matića za 0:1.

Ali, Vojvodina je brzo uzvratila, u razmaku od dva minuta, u 16. i 17. prvo je Bekonja odbranio odličan pokušaj Peranovića, a potom je i stativa sačuvala gol Zvezde.

Voša je u 25. minutu zasluženo došla do vođstva kada je Božičić sa velike distance, sa skoro 30 metara pogodio po zemlji od stative za 1:1.

Voša je uspela da dođe i do preokreta na startu drugog poluvremena kada je Božičić pobegao odbrani Zvezde, iskoristio istrčavanje Bekonje i potom obišao golmana i rutinski pogodio za 2:1.

U 53. Zvezda je uspela da dođe do izjednačenja, nakon centaršuta sa desnog boka, lopta je prošla kroz odbranu Vojvodine, a na drugoj stativi je sačekao Teofilović koji je iz prve poslao pod prečku za 2:2.

Isti igrač je samo pet minuta kasnije uspeo da donese novi preokret, Teofilović je pobegao odbrani Vojvodine, prvi njegov udarac zaustavio je Matić, ali nije mogao i odbijenu, pa je napadač Zvezde rutinski pogodio za 2:3.

Voša je do kraja utakmice imala nekoliko šansi, ali je golman Zvezde Bekonja izrastao u heroja pošto je sprečio izjednačenje i tako svoj tim odveo u polufinale.

U poslednjim trenucima utakmice Zvezda je ostala sa igračem manje pošto je Pavlović zaradio direktan crveni karton, a nakon slobodnjaka koji je napravio na 20 metara, živi zid je sačuvao gol Zvezde i promene rezultata više nije bilo.

Crvena zvezda: Bekonja, Stojković, Ristovski, Pavlović, Gudelj, Manojlović, Ranković, Tošić, Storebra, Bulatović, Stolić. Rezerve: Dragović, Mišić, Teofilović, Trač, Zorić, Knežević, Cvetković, Vahitov, Yutong, Mandić, Gačić.

Vojvodina: Matić, Velicki, Mićunović, Pavlović, Božičić, Pejović, Borovina, Peranović, Stojanović, Pilić, Ninković. Rezerve: Stefanović, Ckorupan, Aleksić, Stanišić, Prodanović, Davkovski, Dokić, Nikolić.