Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu IMT-a rezultatom 2:1 u 10. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Dvostruki strelac za Vojvodinu bio je Mihailo Ivanović u 12. i 73. minutu.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Rosić, Crnomarković, Đorđević (od 77. Vukanović), Mateus Indio, Milosavljević, Radulović, Zukić, Malbašić (od 63. Kembel), Ivanović (od 77. Kajević).

IMT: Gordić, Glišić, Savić, Lambulić, Đirković, Radočaj (od 87. Kodžić), Kijevčanin (od 55. Zuev), Vukić (od 76. Krstić), Stamenić (od 76. Živojinović), M. Luković (od 87. Golubović), L. Luković.

Voša je bolje otvorila meč, Mateus Indio je imao dva pokušaja, ali je bio neprecizan. Na isteku 12. minuta Voša je iskoristila svoju inicijativu i povela golom Ivanovića. Radulović je izveo korner sa desne strane, a Vošin napadač bio na pravom mestu i sa peterca glavom pogodio za 1:0.

Ivanović je ubrzo imao još jednu dobru šansu, ponovo je gađao glavom, iz znatno teže pozicije, golman Gordić je intervenisao, a odbijenu loptu zamalo je dočekao Zukić kome su nedostajali centimetri da pogodi mrežu.

Kazna za promašaje usledila je iz prve i jedine prilike gostujuće ekipe u prvom poluvremenu. U 41. minutu, kada je posle centaršuta sa leve strane, Carević samo zakačio loptu, potom je u nastavku Radočaj vratio kroz peterac, Vošin golman se nije snašao, pa je Luković sačekao odbitak i sa dva metra izjednačio na 1:1.

IMT je na startu drugog poluvremena bio nešto konkretniji, Luković je u dva navrata pripretio Careviću, ali je golman Voše bio na mestu.

Voša je ipak bila ta koja je dominirala i igrala na polovini rivala, ali je teško dolazila do opasne zone, pa je Popović odlučio da osveži napad u 63. minutu kada je Kembel zamenio Malbašića. Upravo je Kembel uneo živosti u fazi ofanzive, pošto je posle njegovog proigravanja u 73. minutu Đorđević sjajno pronašao Ivanovića na drugoj stativi, a ovaj ponovo glavom pogodio za 2:1.

IMT je pripretio u 79. minutu kada je iskosa sa desne strane šutirao Glišić, ali je Carević odlično intervenisao. U nadoknadi vremena Kembel je imao jedan solidan pokušaj, iskosa sa leve strane, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Voša je vezala četvrtu pobedu pred svojim navijačima i po prvi put vezala dva trijumfa od početka sezone.