Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Текстилца резултатом 3:1 у првом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Алекса Вукановић у 28. и Величковић 51. и Радуловић у 88. минуту.

Текстилац: Браћ, Марјановић, Средојевић, Луковић (од 70. Стевановић), Илић, Васић (од 59. Зекић), Јочић, Коџић, Укачукву (од 59. Мачвић), Давидовић, Шавија (од 70. Стојановић).

Војводина: Бутеан, Кораћ, Бутеан, Ђорђевић (од 85. Лукас Барос), Полетановић (од 78. Савићевић), Петровић, Николић (од 66. Бамиделе), Величковић (од 66. Радуловић), Сери, Вукановић (од 78. Ивановић).

Текстилац је први припретио у уводним минутима, пошто се Шавија нашао у солидној позицији, али је гађао поред гола. Потом је нову шансу имао Луковић у 17. минуту, када је гађао искоса са десне стране, али је Царевић био на правом месту.

У 22. минуту Воша је била близу вођства, голман Текстилца Браћ је истрчао, није добро проценио, лопта је стигла до Величковића, али овај није успео да га савлада са дистанце.

Али, онда је у 28. минуту Сери извео слободан ударац искоса са леве стране, а Вукановић је био највиши на петерцу и главом погодио за 0:1.

Воша је до одласка на одмор могла да дође и до убедљивијег вођства, Величковић је украо лопту одбрани домаћих на половини терена, ишао је сам ка голу, али је отишао превише улево и није успео да превари Браћа.

Све у свему, Воша је била конкретнија у првом полувремену, што потврђује и посед лопте од 66% и шест удараца ка голу, од тога четири у оквир.

Воша је наставила у истом ритму и у наставку и у 51. минуту „стара дама“ је стигла до другог гола, а стрелац је био Величковић. Претходно је Вукановић одлично утрчао у празан простор, иза одбране, избегао офсајд и као на тацни проиграо Величковића који је лако погодио за 0:2.

Текстилац је потом опет покушао да угрози Царевића, који је у наредних 10 минута у два наврата опет био на правом месту после покушаја Илића и Зекића.

Након тога, Божидар Бандовић одлучио је да направи прве промене, увео је Радуловића и Бамиделеа уместо Величковића и Николића, како би освежио офанзивну линију. Управо је Радуловић после само два минута на терену имао прву прилику, после лепе акције по левој страни и паса Ђорђевића, оклевао је и није стигао да упути ударац из одличне позиције.

У 76. минуту Радуловић је имао стопостотну шансу, Вукановић је опет одрадио највећи део посла, побегао је чуварима још на својој половини и потом одлично проиграо Радуловића који је ишао сам на голмана Браћа, али је гађао поред стативе.

И онда ипак је била трећа срећа, Радуловић је у финишу коначно постигао погодак за 0:3. После акције резервиста, у којој је Лукас Барос после само три минута на терену центрирао до Радуловића који је ударцем из прве погодио сам доњи десни угао за недостижних 0:3.

Домаћи су у финишу успели да постигну почасни погодак, Давидовић је прихватио лопту у петерцу и потом гађао поред Царевића за коначних 1:3.

Воши сада следује гостовање Ајаксу на старту квалификација за Лигу Европе, а потом наредне недеље дочекује Нови Пазар.