Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од екипе Ајакса на препуној „Јохан Кројф арени“ резултатом 1:0 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу Европе.

Ајакс: Пасвер, Ренш, Шутало, Бас, Хато, Фиц-Џим, Хендерсон, Тејлор, Расмусен, Борхес, Акпом.

Војводина: Царевић, Бутеан, Сичење, Црномарковић (од 79. Кораћ), Лукас Барос, Петровић, Полетановић, Вукановић (од 82. Ђорђевић), Бамиделе (од 79. Николић), Сери, Ивановић (од 71. Вукановић).

Воша је прва припретила у трећем минуту када је Његош Петровић из велике удаљености гађао преко гола. И након тога, Воша је контролисала игру на средини, Савићевић се одлично кретао између линија и повезивао остале саиграче, те у првих 20 минута Ајакс није био ни близу опасне зоне.

У 22. минуту Ајакс је први пут шутирао ка голу Царевића, са неких 20 метара гађао је . Два минута касније, са сличне позиције опробао је и Хендерсон, опет је Царевић добро интервенисао и одбио лопту у корнер.

У 31. минуту Ајакс је упутио најопаснији ударац, искоса са десне стране гађао је Расмусен, Царевић је парадом одбио опет у корнер.

Након ударца из угла, Воша је узвратила после добре контре коју је повукао Ивановић, одложио до Савићевића овај пронашао Серија, који је унео лопту у средину и потом гађао поред стативе са неких 20 метара.

У 34. минуту Ајакс је био најближи голу, после акције по левој страни, Тејлор је прихватио лопту од Хата и потом погодио место где се спајају пречка и статива.

Пет минута касније, Воша се одбранила после три покушаја у једном нападу, а блистао је Црномарковић који је изблокирао ударце Тејлора па Борхеса, да би на крају Акпом главом гађао поред стативе.

До одласка на одмор, Ајакс је имао још једну добру прилику, када је Ренш искоса са десне стране шутирао поред стативе, али промене резултата није било, па се на паузу отишло без погодака.

Почетак другог полувремена протекао је у великој борби на средини терена и без изразитих шанси, али уз довољно варница на средини терена. Воша је повремено успела да се ослободи притиска и да креира нападе, али без опаснијих удараца ка голу Ајакса.

У 61. минуту Петровић је покушао поново са дистанце, шутирао је поред гола, а одмах након тога, Фариоли је направио две промене, пошто су ушли Бергхаус и Годс уместо Фиц-Џима и Расмусена.

У 65. минуту Сери је пробио по левој страни, дошао до опасне зоне и послао повратни пас до Полетановића, чији је ударац са дистанце изблокиран.

Ајакс је први пут шутирао у другом полувремену тек у 68. минуту, када је Акпо гађао главом у добро постављеног Царевића.

Али, Воша је имала одговор, и то најбољи од почетка утакмице, Ивановић се извукао у празан простор, прихватио лопту и потом снажно гађао, голман Пасвер је успео да одбије рукама лопту. Након тога, Ивановић је изашао из игре, а Вукановић био први играч Војводине са клупе и после неколико секунди је умало израстао у хероја.

У 73. минуту „Фирма“ је загрмела и надјачала 50.000 навијача када је Сери махерски спојио Вукановића са голом, а овај је боцнуо поред голмана, али је статива сачувала Ајакс.

Фариоли је одмах реаговао новим изменама, Ван ден Бомен и Рајхоф су заменили Акпома и Тејлора, па је Ајакс кренуо у последњу офанзиву.

Али, у 86. минуту, одбрана Војводине је поклекла, после центаршута са леве стране, Ван ден Бомен је главом погодио уз саму стативу и до тада несавладивог Царевића савладао за 1:0.

Воша је покушала да се врати и изједначи, а у 89. минуту Вукановић је гађао главом, право у голмана Пасвера, што је била и последња шанса на утакмици.

Све у свему, Воши је мало недостајало да дође до великог ремија, али и даље има активан резултат пред реванш за седам дана у Бачкој Тополи.