Фудбалери Војводине ремизирали су на „Карађорђу“ са екипом Радничког резултатом 3:3 у 10. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Јусуф Бамиделе у 52, Марко Величковић у 87. и Ђорђе Црномарковић у 90. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Росић, Бутеан (од 72. Л. Николић), Кораћ, Црномарковић, Лукас Барос, Полетановић, Петровић (од 72. Депу), Кокановић (од 46. Величковић), Радуловић (од 72. Поповић), Сери, Бамиделе (од 54. Ранђеловић).

Раднички: Стевановић, Стојановић, Јамкам, Војновић, Нишић, Жин-Хо, Босић, Јуруков (од 64. Белаковић), Илић, Стајић, Стјуарт (од 80. Ивеља).

Војводина је кренула офанзивно од почетка утакмице, а прва два покушаја имао је Полетановић. Он је најпре покушао са дистанце, а потом и из слободног ударца, али није успео да савлада Стевановића. Трећу шансу имао је Кораћ, након центаршута са левог бока, главом је гађао поред стативе.

Раднички је био прилично безопасан у првих 25 минута, а онда је две шансе имао Стајић. Најпре је веома опасно и снажно шутирао са дистанце, а потом је убрзо после центаршута главом гађао преко пречке са неких пет метара.

Најбољу шансу од почетка Воша је имала у 38. минуту. Радуловић је упутио оштар центаршут у петерац, Црномарковић није успео да захвати лопту, која је стигла до Кораћа, који је из окрета са седам метара гађао преко пречке.

Раднички је узвратио минут касније, Стјуарт је извео одличан соло продор по десној страни, али га је Кораћ сустигао и клизећим стартом у последњем тренутку отклонио опасност.

Тренер „старе даме“ Немања Кртолица је направио прву промену, пошто је Величковић заменио Кокановића, а Војводина је повела после седам минута игре.

Сери је извео корнер у 52. минуту, Стјуарт је главом избио лопту увис, а Бамиделе ухватио волеј и са неких 12 метара погодио за 1:0.

Нажалост, после само минут игре, Бамиделе је осетио бол у задњој ложи, због чега је морао да напусти терен, а заменио га је Лазар Ранђеловић.

Али, Раднички је успео да узврати после само пет минута игре. Босић је прошао по левом боку и послао повратни пас, а тамо је на правом месту Стјуарт који је погодио за 1:1.

На истеку часа игре десило се нешто ретко виђено, судија је дао знак и проценио да је Росић већ извео гол аут са пет метара, а онда је лопту руком ухватио Кораћ како би је наместио на петерац, а главни арбитар је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Стојановић и погодио за 1:2.

Воша је после два брза примљена гола опет кренула у офанзиву, а у 67. минуту шансу је имао Радуловић. Комбиновали су Сери и Величковић, који је потом проиграо Радуловић, овај је из окрета шутирао преко пречке.

Кртолица је направио нове промене, ушли су Депу, Поповић и Лазар Николић. Управо је Поповић успео после само минута игре да изнуди пенал. Одговорност је преузео Сери, али је лоше шутирао, Стевановић је одбранио и резултат је остао непромењен.

Воша је у 87. минуту ипак успела да дође до заслуженог изједначења голом Величковића. Сери је покренуо акцију по левој страни, проиграо Величковића који је одиграо дупли пас са Депуом и погодио први угао за 2:2!

У 90. минуту голом Црномарковића, Воша је дошла до новог вођства! Полетановић је извео корнер, а Црномарковић био највиши у скоку, главом је закуцао у мрежу за 3:2!

Али, у последњим тренуцима утакмице, Раднички је успео да поново дође до изједначења. Након корнера са леве стране, Јамкам је био највиши у скоку за коначних 3:3.

До краја није било промене резултата, па је Војводина после две победе уписала реми. Следећа утакмица на програму је у среду у 19 часова, када ће на „Карађорђу“ гостовати Нови Пазар, у одложеној утакмици другог кола Моцарт Бет Супер лиге Србије.