Фудбалери Војводине изгубили су на стадиону „Људски врт“ од екипе Марибора резултатом 2:1 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција.

Једини погодак за Војводину постигао је Кејлеб Сери у 77. минуту.

Марибор: Југ – Ширвис, Видмар, Карич, Милец (од 79. Сикошек) – Ж. Репас (од 86. Борис), Ј. Репас – Баришић (од 67. Судани), Иличић, Божић (од 86. Бурле) – Богре (од 67. Јакуповић).

Војводина: Царевић – Бутеан, Сичење, Црномарковић, Лукас Барос – Петровић, Полетановић (од 50. Медојевић), Савићевић (од 90. Л. Николић) – Радуловић (од 33. Ивановић), Сери, Бамиделе.

Воша је од почетка преузела иницијативу, имала посед, а прву шансу и ударац ка голу имао је Његош Петровић, који је са неких 25 метара шутирао преко пречке. Два минута касније, после новог доброг пресинга и одузете лопте на половини домаће екипе, Радуловић је такође пробао са дистанце, гађао је поред стативе.

Марибор је до прве шансе дошао у 10. минуту, Баришић је шутирао искоса са десне стране, Царевић је био на правом месту. Исти играч је имао нову шансу у 12. минуту, када је Марибор извео акцију по левом боку, Баришић се убацио у празан простор и спољним делом гађао даљи угао, опет је Царевић одбранио.

Након неколико минута без изразитих шанси, у 20. Сичење је изнео лопту са своје половине, проиграо Бутеана који је центрирао за Радуловића, који је главом гађао преко пречке.

У 33. минуту Божидар Бандовић је био приморан да направи прву промену, пошто је због повреде рамена изашао Радуловић, а заменио га је Михаило Ивановић. Бамиделе је и имао изгледну позицију у 38. минуту, повукао је лопту по десном боку, унео је у средину, али је потом левом ногом шутирао далеко од гола. Два минута касније, Воша је опет напала, Бутеанов центршут умало је захватио Ивановић, на одбијену је

У 40. минуту Иличић је имао најбољу шансу за домаће, вукао је лопту кроз средину, наместио се на леву ногу и гађао Царевићев десни угао, био је за мало непрецизан. У последњем минуту првог дела игре Марибор је имао још једну шансу, Божић је прошао по левој страни, потом унео у средину и са ивице шесанестерца гађао по земљи, Царевић је уписао нову одличну одбрану.

Тек што је почело друго полувреме, Божидар Бандовић је морао да направи и другу промену, због повреде је изашао Полетановић, а заменио га је Медојевић.

У истом минуту Марибор је поново био близу гола, Иличић је овај пут одлично гађао из слободног ударца са 20 метара, лопта је прошла неколико центиметара преко пречке.

У 56. минуту Ивановић је имао стопостотну шансу, изашао је сам на голмана, гађао даљи угао, али је Ширвис одбранио. У наставку исте акције на другој страни, Бутеан закаснио клизећим стартом, оборио Божића и направио пенал. Одговорност је преузео искусни Иличић, његов ударац прочитао је Царевић, али је на лопту налетео поново Иличић који је погодио за 1:0.

Воша је одлучила да одмах крене у напад, а у 63. минуту поново је са дистанце гађао Петровић, његов ударац завршио је преко пречке.  Два минута касније Петровића су делили центиметри од гола, после уигране акције из прекида, капитен Воше је са 18 метара снажно шутирао и погодио пречку.

У 68. минуту Војводина је остала са играчем мање, претходно је судија пустио да се игра настави због прекршаја над Петровићем, у наставку акције Медојевић је на средини терена уклизао, а судија му показао директан црвени картон.

У73. минуту Иличић је опет припретио Царевићу, ослободио се Црномарковића и са 20 метара шутирао за мало преко пречке.

И онда, у 77. минуту, Сери је погодио за 1:1! Ивановић је одрадио велики део посла, прихватио је лопту и повукао до опасне зоне, проиграо Серија, који је одиграо дупли пас са Бамиделеом и потом погодио први угао за 1:1.

У последњим тренуцима, после прекида који је извео Сери, Ивановић је са друге стативе гађао, али није успео да погоди мрежу за преокрет.

У следећем нападу, последњем, након центаршута са десног бока, Судани је главом погодио за 2:1.

Реванш је на програму за седам дана на „ТСЦ арени“.