Фудбалери Војводине изгубили су од екипе Новог Пазара резултатом 0:1 у одложеној утакмици другог кола Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Војводина: Росић, Л. Николић (од 71. Бутеан), Сиченџе, Црномарковић, Лукас Барос (од 71. Петровић), Полетановић (од 71. Младеновић), Савићевић (од 64. Ранђеловић), Радуловић (од 46. Кокановић), Величковић, Сери, Депу.

Нови Пазар: Поповић, Милетић (од 71. Бачкуља), Мршић, Ђурић, Бојат, Видаковић, Љајић, Месаровић (од 71. Исламовић), Адешина, Антви, Ђурановић (од 79. Опара).

Тек што је меч кренуо, Нови Пазар је у 24. секунди дошао до гола. Гости су кренули са центра, а после дуге лопте, Сиченџе је лоше реаговао, Антви му је украо лопту, преварио Росића и погодио за 0:1.

Војводина је први пут шутирала ка голу у деветом минуту када је Савићевићев ударац са дистанце зауставио Поповић, што је био и једини ударац „старе даме“ у оквир гола у првих 45 минута.

Пазарци су узвратили минут касније, Антви је одложио повратну за Љајића, који је са 15 метара гађао поред стативе. Велику шансу гости су пропустили у 22. минуту када је Ђурановић после Љајићевог паса изашао сам на Росића, покушао је да га лобује, лопта је прошла поред стативе. И у 32. минуту гости су припретили, опет је Љајић одрадио све сам, примио је лопту на двадесетак метара, заломио Сиченџеа и гађао такође поред гола.

Воша је имала следећу шансу у 33. минуту, Црномарковић је са дистанце одлучио да опроба ударац, са скоро 30 метара, лопта је завршила преко пречке, а онда је Нови Пазар опет био опаснији. Месаровић је направио вишак на левој страни, ушао је у средину са левог бока, гађао је даљи угао, лопта је од блока умало преварила Росића, али је отишла у корнер.

Воша није имала решење за добро постављену одбрану Пазараца, па је после ударца са дистанце, домаћи тим пробао и дугом лоптом за Депуа, који је прихватио на груди, али није успео да савлада голмана Поповића. С друге стране, Пазарци су до одласка на одмор после нове добре контре успели опет да уђу у шеснаестерац, Љајић је имао нови покушај, на месту је био Росић.

Тренер Војводине Немања Кртолица одлучио је да направи прву промену на полувремену, Радуловића је заменио Кокановић и управо је он имао први покушај у првом минуту наставка, после повратне са десног бока гађао је поред стативе.

На истеку 50. минута Кокановић је имао још бољу шансу, лопта му се одбила после акције по левој страни, из прве је гађао даљи угао, Поповић је парадом сачувао мрежу Новог Пазара. Воша је наставила да напада и да ствара шансе, а у 55. минуту Сери је извео соло продор, са левог бока ушао је у средину и гађао први угао, опет је Поповић био успешнији.

Након тога, Вошин темпо је опао, а после 10 минута Кртолица је одлучио да освежи напад, увео је Ранђеловића уместо Савићевића, а убрзо су ушли и Петровић, Младеновић и Буетан.

Нови Пазар је у 74. минуту први пут озбиљније напао у другом полувремену, Антви је са неких 15 метара гађао, Росић је добро интервенисао.

Два минута касније велико узбуђење пред голом Новог Пазара, Депу је пао, али није било пенала, лопта је дошла до Ранђеловића, који је изашао на Поповића, али је голман гостију био добро постављен и спречио га је да постигне гол.

И онда, у 83. минуту Воша је била најближа изједначењу, Сери га је проиграо, а нападач је са ивице шеснаестерца гађао сам угао, статива је сачувала гол Пазараца.

У 89. минуту дошло је до прекида и физичког обрачуна готово свих играча. Бачкуља је одбио да изведе аут са лоптом коју је добио, Савићевић је насрнуо на њега, а потом су притрчали и остали играчи. Али, главни судија је поделио жуте картоне и смирио ситуацију, док је искључен члан стручног штаба Војводине Срђан Жакула.

До краја није било промене резултата, па је Војводина уписала четврти пораз од почетка сезоне.