Фудбалери Војводине изгубили су вечерас на „ТСЦ арени“ од екипе Напретка резултатом 1:2 у шестом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Једини погодак за Војводину постигао је Сери у 61. минуту.

Војводина: Росић, Л. Николић, Сичење, Црномарковић, Лукас Барос (од 78. Дробњак), Полетановић (од 78. Савићевић), Петровић, Радуловић (од 78. У. Николић), Бамиделе, Сери, Ивановић (од 53. Величковић).

Напредак: Прековић, Вукајловић, Букорац, Миличић, Игњатовић, Стоиљковић (од 85. Шарић), Крстић, Тошески (од 85. Маринковић), Караклајић, Бастајић (од 35. Чубра), Петковић (од 77. Обрадовић).

Воша је већ у првом минуту послала јасан знак да ће данас желети да нападне ривала, одмах су домаћи извели добар напад, који је завршио Николић оштрим центаршутем кроз петерац, али тамо нису до лопте стигли Сери и Ивановић.

Након тога, Лукас Барос је опробао ударац са дистанце, шутирао је преко гола. Након уводног притиска и напада Војводине, узвратили су и Крушевљани.

Гости су били најближи голу на истеку 15. минута када се Бастајић наместио искоса са леве стране, гађао даљи угао и погодио стативу.

Воша је три минута касније имала најбољу прилику од почетка, Ивановић је побегао чуварима и центрирао за Бамиделеа у петерац, али је испред њега у последњем тренутку реаговала одбрана Напретка.

Нову шансу у 27. минуту имао је Сери, после корнера и гужве у шеснаестерцу, Ивановић је главом пребацио скроз на другој стативи, али је Сери такође главом гађао преко пречке. Управо је Сери имао још две нове прилике, у наредних 10 минута два пута је гађао искоса са леве стране у даљи угао, али је био непрецизан.

У последњим тренуцима првог полувремена Радуловић је пропустио стопостотну шансу. Полетановић је послао дугу лопту за Ивановића, лопта се одбила до Радуловића који је био сам пред голом, али је његов слаб ударац лако ухватио Прековић.

Воша је наставила да напада и на старту другог полувремена, играла на половини ривала, али су гости били ближи вођству.

Напредак је у 57. минуту имао највећу шансу у наставку, Петковић је остао сам на другој стативи, али није успео да скрене у мрежу снажан центаршут.

Два минута касније, гости су повели, после акције по левој страни, Караклајић је проиграо Петковића који је шутирао са неких 10-12 метара и савладао Росића за 0:1.

Али, Воша је одмах узвратила и то преко Серија у 61. минуту. Полетановић је послао перфектну дугу лопту, а Сери је још лепше примио у пуном трку и шутнуо поред Прековића за 1:1!

У 65. минуту Полетановић је послао још једну прецизну дугу лопту преко одбране Напретка, овај пут је Радуловић из прве гађао преко гола.

Након тога, Божидар Бандовић је одлучио да направи две промене, Дробњак и Урош Николић заменили су Лукаса Бароса и Андрију Радуловића, а претходно је и Величковић заменио Ивановића, да би у финишу освежио и везни ред увођењем Савићевића уместо Полетановића.

Воша је у финишу покушавала да дође до преокрета, Дробњак је после Серијевог корнера гађао поред стативе, а на сличан начин покушао је и Бамиделе, такође је био непрецизан.

У последњем минуту утакмице, после контре, Шарић је побегао по десној страни и погодио први угао са ивице шеснаестерца за коначних 1:2.