Фудбалери Војводине победили су на свом реновираном терену „Карађорђа“ екипу Железничара резултатом 2:0 у осмом колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Његош Петровић у деветом и Кејлеба Серија у 43. минуту.

Војводина: Росић, Бутеан (од 72. Л. Николић), Кораћ (од 46. Сиченџе), Црномарковић, Лукас Барос, Полетановић, Петровић, Радуловић (од 38. Кокановић), Бамиделе (од 72. Депу), Сери, Величковић (од 64. Младеновић).

Железничар: Поповић, Стојановић, Милуновић, Миликић, Јусиф (од 70. Балаж), Митровић, Кнежевић (од 54. Саного), Езе (од 70. Локоса), Јевремовић (од 63. Јовановић), Пиргић (од 54. Гргић), Романић.

Воша је повела већ у деветом минуту голом Његоша Петровића. Претходно је Лукас Барос проиграо Радуловића, којег је клизећим стартом оборио Милуновић, а судија Трифковић је показао на белу тачку. Петровићев ударац одбранио је Поповић, али је капитен Воше налетео на одбијену лопту и погодио за 1:0.

Железничар је узвратио у 15. минуту када је са ивице шеснаестерца Езе погодио пречку. Након тога, уследио је период без изразитих прилика, а у 38. минуту Немања Кртолица био је приморан да направи прву промену, пошто је повређеног Радуловића заменио повратник Драган Кокановић.

Неколико минута касније, Воша је успела да дође до другог гола. У 43. минуту, Величковић је проиграо Бамиделеа на десном боку, а овај угледао Серија на другој стативи, пронашао га право на главу за 2:0.

До одласка на одмор, Железничар је припретио опет преко Езеа, чији је ударац са 20 метара зауставио Росић.

Воша је имала прву шансу у наставку, Сери се умало реванширао Бамиделеу асистенцијом. Сери је извео корнер са десне стране, Бамиделе је био највиши у петерцу, али је главом гађао поред стативе.

У 64. минуту Кртолица је одлучио да освежи везни ред, у игру је ушао новајлија Марко Младеновића уместо Величковића, а минут касније „стара дама“ је имала добру шансу, после Серијевог прекида и гужве у шеснаестерцу Бамиделе је уместо да шутира покушао да одложи повратну у петерац.

У 72. минуту Кртолица је увео још једног новајлију, Депу је заменио Бамиделеа, док је Лазар Николић ушао уместо повређеног Бутеана.

Воша је и даље играла опрезно, држала је ривала далеко од опасне зове и чувала два гола предности, вероватно и због тога што екипа памти прошли дуел са овим тимом када је после 2:0, на крају резултат био – 2:2.

„Стара дама“ је данас до краја играла одговорно, без опуштања, а у 80. минуту управо је Депу могао да постигне гол после додавања Младеновића. После центаршута са левог бока, Младеновић је са петерца проиграо Депуа који је из непосредне близине гађао поред гола.

У 87. минуту заблистао је голман Росић који је у једном нападу уписао две маестралне одбране, прво је зауставио ударац Јовановића, а потом парадом и још тежи покушај Гргића.

Воша је до краја сачувала предност, промене резултата није било, па је „стара дама“ уписала прву победу још од оне у првом колу против Текстилца.

У наредном колу Воша гостује екипи ИМТ-а у недељу, 22. септембра у 19 часова.